Krwotok przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w pierwszym dniu miesiączki, jednak ta miesiączka trwała przez cały czas brania tabletek i była strasznie obfita, czasami zastanawiałam się, czy to nie jest krwotok. Jednak przestałam brać tabletki i ustało. Zastanawiam się jednak co mogło spowodować taką reakcję, dodam, że jestem osobą otyłą? Zrezygnowałam już z tabletek. Jednak martwię się, kiedy dostanę następną miesiączkę, bo mam strasznie nieregularne?

Proszę zgłosić się do ginekologa w celu diagnostyki zaburzeń miesiączkowania. Wskazane jest wykonanie USG narządu rodnego i diagnostyka obfitych krwawień miesiączkowych.