Krwotoki, osłabienie, wypadanie włosów - co to za choroba?

Nie wiem od czego zacząć, ale może zacznę od tego, że mam ukończone 20 lat i na dziś mój stan zdrowia bardzo utrudnia mi funkcjonowanie, np. w pracy. Gdy mój stan zdrowia zauważyli znajomi, uprzedzili mnie, że mogę mieć anemię... Mam 20 lat, 190 cm wzrostu i ważę 82 kg. Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się jakieś dwa lata temu. Początkowo nie zwracałem na to uwagi, ale rodzice asekuracyjnie wysłali mnie do lekarza, który potraktował mnie, jak jakiegoś małolata, który tylko czeka na zwolnienie, aby odpocząć od szkoły. Objawy zaczęły się dwa lata temu, latem. Zacząłem dostawać bardzo mocnych krwotoków z nosa i ogólnie czuję się źle, mam uczucie ciągłego zmęczenia i nie mogę spać, mam przy tym bardzo słaby apetyt i ogólnie, co zjem, to chętnie bym to zwymiotował. Najgorzej jest w pracy, bo krwotoki są nagłe i niespodziewane. Poza tym odżywiam się bardzo dobrze, jem sery, nabiał, ryby i piję dużo mleka. Mimo to czuję ciągle zmęczenie do tego stopnia, że nieraz muszę usiąść na kilka minut, żeby po prostu złapać oddech. Z czasem zacząłem jeść na siłę, pić jakieś multiwitaminy, magnez, ale to nic nie pomaga. Przez te objawy musiałem zrezygnować ze sportu. Dużo trenowałem...  Zauważyłem u siebie nadmierne wypadanie przede wszystkim brwi i rzes oraz moje paznokcie stały się o wiele bardziej łamliwe. Pracuję za granicą, ale w lutym będę w Polsce. Proszę o pomoc w tej sprawie, bo staję się bezradny. Może pokierujecie mnie Państwo, co zrobić. Co to może mnie wiecej być za choroba, jeżeli to w ogóle choroba, i jakie badania wykonać, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o moim stanie zdrowia? Serdecznie dziękuję za pomoc... Pozdrawiam i zdrówka życzę!
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Zgłaszane przez Pana ogólne objawy, takie jak osłabienie, pogorszenie tolerancji wysiłku, zaburzenia snu, brak apetytu są niespecyficzne i mogą występować w wielu jednostkach chorobowych. Mogą świadczyć np. o anemii, zaburzeniach hormonalnych tarczycy, depresji lub być wynikiem przewlekłego stresu i przemęczenia. Proszę zgłościć się do swojego lekarza rodzinnego, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu, badania lekarskiego i badań dodatkowych określi dokładnią przyczynę dolegliwości. Nawracające krwawienia z nosa są wskazaniem do konsultacji larynglogicznej.