Krwotoki z nosa, bóle głowy - co mi jest?

Można powiedzieć, że od ok. roku mam pewne nieznane mi objawy, które mnie straszliwie martwią. Po pierwsze: dość często leci mi krew z nosa (dotyczy to głównie lewej strony) czasem dzieje się to samoistnie, czasem nawet po lekkim naruszeniu nosa. Krwotok jest chwilowy max 30 sekund. Do tego dochodzi, dość słaba odporność. Nie wiem czy to od tego, iż jadam mało owoców itp. Słyszałem, że to może być np: anemia lub niedobór choćby magnezu lub co chyba najgorsze białaczka :(. Badania krwi miałem robione 5 lat temu idąc do szkoły średniej. Druga martwiąca mnie przyczyna to jest dość częsty ból głowy przynajmniej raz na dwa dni no i od czasu do czasu delikatnie blady. Wydaje mi się, że ma to coś wspólnego i łączy się z tym co pisałem wyżej. To co mogę sam stwierdzić to, że nie mam żadnych dziwnych niepokojących plam na ciele. Proszę o w miarę szybką odpowiedź gdyż strasznie mnie to niepokoi, czy to anemia?? Czy po prostu niedobór witamin?? Może jednak białaczka, której bardzo się boję. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niepokojące objawy, jakie Pan opisał są bardzo mało charakterystyczne i nie są specyficzne dla żadnej jednostki chorobowej. Ich przyczyna może tkwić zarówno w anemii, infekcji jak i innych stanach chorobowych.

By zdiagnozować przyczynę  powinien wybrać się Pan do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci Panu klasyczne badanie morfologiczne. Zweryfikuje ono część potencjalnych przyczyn i umożliwi podjęcie konkretnych strategii leczniczych.