Krwotoki z nosa i podwyższony poziom fibrynogenu

Podwyższony jest natomiast poziom fibrynogenu co mam z tym zrobic bo oczywiscie moj lekarz stwierdzil ze jest wszystko dobrze czy powtorzyc te badanie? pytam poniewaz moja corka ma bardzo czeste krwotoki z nosa i nie wiem gdzie juz z tym isc to sa aktualne wyniki mojej corki moja corka ma lat 13 dostalam sierowanie na badania czas protominowy(G11)17.3wskaznik protr.88 inr1.15 APTT(G11)29.9 FIBRYNOGEN(G53)412 prosze o pomoc a szczegolnie gdzie mam sie udac z tymi krwotkami

Zwiększony poziom fibrynogenu we krwi powoduje zwiększoną krzepliwość krwi, a nie jak Pani opisuje zwiększone prawdopodobieństwo krwawień (patrz strona: http://www.doz.pl/zdrowie/h1369-Fibrynogen). Wynik w nieznaczny sposób przekracza normę i może też być objawem np. jakiegoś stanu zapalnego toczącego się w organizmie dziecka. Radzę z takimi krwotokami z nosa skonsultować się z laryngologiem. Najczęściej powodem takich krwawień są np. zmiany naczyniowe w śluzówce nosa.