Kryształki kwasu moczanowego w stawach kostnych

Dzien dobry. W jaki sposob pozbyc sie nagromadzonych w stawach kostnych krysztalkow kwasu moczanowego?

Dzień dobry!
Podstawą do pozbycia się kryształków jest odpowiednie odżywianie organizmu. Po pierwsze pic odpowiednia ilość wody. Minimum wody to masa ciała x 3%. Kolejnym krokiem jest dobry dobór pokarmu. Dieta opiera się : w ograniczonych ilościach wołowina, wieprzowina, drób,
z ryb: sandacz, dorsz, mintaj, pstrąg, mleko, napoje fermentowane mleczne (kefir, jogurt, maślanka), sery twarogowe chude, masło (małe ilości), śmietana (małe ilości) – w przypadku hiperlipidemii są zabronione,
owoce, warzywa kapustne (z wyjątkiem brokułów), pomidory, chrzan, produkty zbożowe, ryż, miód, dżemy, konfitury(zabronione w przypadku cukrzycy i wysokim poziomie trójglicerydów), soki owocowe, herbaty ziołowe i owocowe. Ćwicz regularnie, aby zachować elastyczność i pełną ruchomość stawów. Kolacja 4 godziny przed snem.
Pozdrawiam!

Witam,

ja byłabym mniej restrykcyjna niż koleżanka. :) chyba, że ma Pan bardzo często ataki.

Do całkowitego wyeliminowania z diety zaliczyłabym: ryby ze skórą i oścem, podroby, kiełbasy, parówki, pasztety, a także alkohol. Z warzyw: szczaw, szparagi.
Ważne jest to, aby nie jeść zbyt dużo mięsa - najlepiej 2-3 razy na tydzień, a nie każdego dnia. Konieczne jest dużo płynów w diecie - najlepiej wody mineralne. Suplementowałabym także dietę tranem, aby minimalizować ryzyko powstawania stanów zapalnych.
Jedzenie - a szczególnie mięso i ryby - najlepiej gotować i nie jeść na wieczór.
Najgorsze połączenie: kiełbaska z grilla popita piwem wieczorową porą. Na szczęście do sezonu grillowego jeszcze troszkę zostało :)

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
www.food-diet.pl