Krytyka partnera a zmiana w sobie

Jakiś czas temu podobna była sytuacja ale było delikatnie. Od pewnego czasu mój partner krytykuje moje włosy, ubranie, makijaż w skrócie każe mi bardziej o siebie zadbać nie jest ze mną aż tak żle no może kiedyś bardziej o to dbałam ale ostatnio nie mam inspiracji chyba w sobie radości może też przez partnera który krytykuje a nie motywuje delikatnie zwraca uwagę. Co mam robić? Na pewno nie chce zmian dokonać tylko dla niego ale głownie dla siebie.

Witam serdecznie,
Z Pani wypowiedzi wynika, że komunikaty, które kieruje do Pani partner są demotywujące dla Pani i wywołują w Pani negatywne emocje. Warto porozmawiać z partnerem i powiedzieć mu o swoich emocjach, kiedy słyszy Pani tego typu uwagi i krytykę. Najlepiej, aby od razu powiedzieć partnerowi o swoich odczuciach po usłyszeniu krytyki ze strony partnera tak, by rozmowa dotyczyła konkretnej sytuacji, w której źle się Pani poczuła, a nie szeregu wcześniejszych spraw, które zostawiała Pani dla siebie - w ten sposób łatwiej uniknąć emocjonalnej kłótni, a zaznaczyć swoje potrzeby względem partnera na "tu i teraz", tj. wspieranie, a nie krytykowanie.
Rozumiem, że Pani również zauważa zmiany u siebie w postaci mniejszego poświęcania czasu dla siebie - warto zastanowić się nad tym, czym jest to spowodowane, być może jest to czas na wprowadzenie zmian do swojego planu dnia, sprawiania sobie przyjemności.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak (karolinapietrzak.pl)

Witam Panią Serdecznie,

Z tego, co Pani napisała, wywnioskowałam, że wystarczająco Pani dba o Siebie.

Z Pani słów wynika, że ten temat był już delikatnie poruszany
Wówczas nie zareagowała Pani na uwagi Partnera- uznał więc, że spełnianie Jego oczekiwań dotyczącego Pani wyglądu jest w porządku.

Powinna Pani szczerze porozmawiać z Partnerem, na spokojnie.
Powiedzieć Mu, jak się Pani czuje, kiedy Panią krytykuje i nie wyraża Pani zgody na to.
Chyba, że Sama Pani poprosi Go o opinię, to wtedy z przyjemnością Pani usłyszy od Niego info zwrotną.

Zapytała Pani, jak dokonać zmian przede wszystkim dla Siebie.
Namawiam popracować nad poczuciem własnej wartości.
Bo jest Pani piękna, Taka Jaka jest.
Zapraszam,

Irena Mielnik-Madej