Krztuszenie się powietrzem u 3,5-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie, moja córeczka ma 3,5 miesiąca i od jakiegoś czasu je berdzo nerwowo. Cz esto się ksztusi powietrzem, które nabiera podczas odrywania się od piersi i butelki. Wtedy tracimy z nią kontakt i pomaga jej np. dmuchnięcie w twarz ale nie zawsze. Proszę o informację co mamy robić, żeby zapobiegać takim sytuacją a jak już tak się stanie to jak ratować.

Milena Lubowicz

Trudno mi doprecyzować czy dziecko przestaje oddychać w tym momencie. Jeżeli tak się dzieje to bezwzględnie należy dziecko obserwować czy nie robi się sine, a jak tak, to można klepnąć delikatnie w plecy. A w ostateczności gdy nic nie pomaga, a dziecko nie oddycha to należy prowadzić sztuczne oddychanie.
Pozdrawiam