Krzykliwość w nocy u 1,5-rocznej córki

Witam,mam córkę 1,5 roku od kilku miesięcy w nocy budzi się i krzyczy(piszczy)nie da się wtedy dotknąć,próbowałam mówić spokojnie,zapalałam światełko,było tylko gorzej za zwyczaj pomaga jak podam jej picie,jednak jest to ok 4 razy w nocy(co daje 460ml)wiąże się to z moczeniem i przewijaniem,a to prowadzi do kolejnego wrzasku.Córka śpi ze mną,zasypia ok20 bez większych problemów,jednak muszę przy niej leżeć.W ciągu dnia też jest krzykliwa i wymusza dużo krzykiem.Co robić gdy tak krzyczy?Dlaczego?

Witam. Czy była Pani u pediatry? Dobrze by było, gdyby pediatra dokładnie pooglądał dziecko. Może coś ją boli. Moze coś ją przeraziło? Być może czuje się bezradna, bo czegoś potrzebuje, a nie potrafi nawiązac z Panią kontaktu. Czy córka używa już jakiś słów? Czy chodzi samodzielnie? Dziecko w tym wieku uczy sie autonomii, samodzielności. Czy pozwala jej Pani poznawać otoczenie? Proszę ją dokładnie obserwować, musi być jakiś powód. Pozdrawiam

Być może córeczka nauczyła się krzyku, jako metody "komunikacji", wymagania czegoś na rodzicach? Warto zatem wzmacniać inne formy- np prośby, spokojne, jasne przekazanie czego Mała chce, pokazywanie itp, a wycofywać się ze spełniania "żądań" córki po jej krzyku.
W nocy- warto przyjrzeć się czy córeczka się czegoś wystraszyła- może jakieś skojarzenie z bajki, z tego, co ktoś powiedział, czy jakiegoś nagłego wydarzenia w trakcie spania (np hałasu).
Pytanie też, czy córeczka ma jakieś inne niepokojące objawy? Nietypowe zachowania, zainteresowania? Przywiązanie do rytuałów? Trudności w kontakcie wzrokowym czy komunikacji? Nadwrażliwość na dotyk?
W razie nasilenia objawów warto skorzystać z diagnostyki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub innym ośrodku wczesnej diagnostyki, w którym od razu zaproponowane zostaną możliwości działania.