Krzywa cukrowa - badanie

Błagam o zinterpretowanie wyników. Córka lat 11, waga 42 kg - krzywa cukrowa na czczo 91, po podaniu 75 g wynik 71 - dlaczego tak niski? Strasznie się boję. Dodam, że przez te 2 godz. nie siedziała - pojechałyśmy do domu na telewizję, samochodem, ale kilka kroków zrobiła, do toalet też szła. Pierwsze pobranie na czczo o7, potem czekałyśmy na wyniki do 8, a za 25 min podano glukozę. O 10.25 było pobranie po 2 ha, może to z głodu. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Poziom glukozy mieści się w granicach normy. O prawidłowej tolerancji glukozy mówimy, gdy wartość mieści się w granicach 60-100 mg/dl. Prawdą jest, że wynik jest w dolnej granicy normy. Należy jednak zauważyć, że wynik testu nie jest miarodajny. Zasada testu obciążenia glukozą polega na niewykonywaniu żadnych czynności przez 2 godziny. Po pobraniu krwi i wypiciu roztworu należy usiąść przed gabinetem i poczekać na kolejny odczyt.

Niestety nie wspomniała Pani, z jakiego powodu dziecko miało wykonywany test. Jeżeli lekarz podejrzewa cukrzycę, powinna Pani zgłosić się do niego z powyższymi wynikami. Po konsultacji pediatra zadecyduje o ewentualnym powtórzeniu testu lub zleci inne badania.

Pozdrawiam.