Krzywa cukrowa z wypiciem 75 g glukozy w 27. tygodniu ciąży

Witam, w 27 tygodniu ciąży miałam sprawdzaną krzywą cukrową z wypiciem 75g glukozy. Mój wynik mnie zaskoczył-Jest taki sam przed wypiciem po 1h i po 2h. Przy ukłuciu w palec 84. Natomiast po pobraniu dożylnim wynik 78,taki sam czyli 78 po 1h i 2h. Powinnam się martwić?

Dzień dobry,

Proszę się nie martwić. Glikemia jest prawidłowa zarówno na czczo, jak i 1h i 2h po spożyciu glukozy. A więc nie ma podstaw do rozpoznania zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Nie miała Pani ani hipo, ani hiperglikemii. Proszę na spokojnie cieszyć się ciążą :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz