Krzywa kość po złamaniu rączki u 2,5-latki

Witam Mija 2,5 letnia córeczka złamała rękę między nadgarstkiem a łokciem obie kości. Po 3 tygodniach w gipsie po ściągnięciu go okazało sie że ręka funkcjonuje prawidłowo natomiast kość nadal jest krzywa i zrobiła sie tzw. łódka z rączki, lekarz powiedział że z czasem ona sama się wyprostuje i nie trzeba ingerować proszę napisać czy to prawda czy potrzebna jest operacja aby była z powrotem prosta? (przy nastawieniu była całkiem prosta, poruszyła sie w gipsie) Dziękuje za odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiana taka może się nieco ustabilizować z czasem choć nie będzie to z pewnością duża zmiana. Dalsze postępowanie uzależnione jest od tego w jakim stopniu kończyna jest wygięta. Polecam ponowną konsultację z ortopedą.