Krzywe wyrzynanie się zęba

Ostatnio zauważyłem, że zaczyna wyrzynać mi się lewa, górna ósemka. Problem polega na tym, że wyrzyna się ona krzywo tzn. jakby bokiem. Co mogę zrobić? Czy powinienem się udać do stomatologa?

Witam serdecznie,
Ósemki często wyrzynają się w nieprawidłowy sposób, ze względu na brak miejsca. W celu oceny tego co zrobić należy skonsultować się ze stomatologiem, najlepiej zajmującym się chirurgią.
Możliwe, że będzie konieczność usunięcia takiego zęba.

Jeśli ósemka wyrzyna się krzywo może to doprowadzić do rozwoju wad zgryzu np. stłoczenia zębów. Warto jeszcze poobserwować zęba, czy np. daje inne, kłopotliwe objawy takie jak ból, gorączka, stany zapalne okolicznych tkanek. Czasem korzyści wynikające z posiadania ósmych zębów trzonowych są bowiem mniejsze, niż potencjalne zagrożenia z nimi związane. Może Pan zgłosić się do stomatologa, który zaproponuje najlepsze wyjście w tej sytuacji.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl