Krzywe zęby po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Witam. Mam 32lata tydzień temu zdjęto mi aparat ortodontyczny jednak nie jestem zadowolona z rezultatu, aparat nosiłam 2,5roku.Pół roku temu zęby miałam już proste ale pani ortodontka zaczeła przestawiać jedynkę a w efekcie zęby się pokrzywiły , czy mogę żądać ponownego założenia aparatu i wyprostowania zębów ?

Witam. Płacąc za usługę wywiązała się Pani ze swego zobowiązania i w zamian powinna Pani otrzymać produkt w postaci prawidłowego zgryzu ( jeśli takie były ustalenia początkowe). Skoro efekt końcowy odbiega od tych ustaleń ma Pani prawo ubiegać się o korektę. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Oczywiście i to jak najszybciej!Proszę pamiętać,że efekt musi być zadowalający przede wszystkim dla pacjenta.To Pani zęby!Nie wiem,czy ortodonta przed zdjęciem aparatu prosiło akceptację efektu,czy nie?My zawsze ustalamy z pacjentem i dopiero po pełnej akceptacji podejmijemy decyzję o zdjęciu aparatu.Wielokrotnie zdejmujemy aparat na życzenie pacjenta,ze względu na już zadowalający dla niego efekt,pomimo tego,że pod kątem całości wady powinien on jeszcze go nosić dalej.Na pewno warto spróbować,ma Pani pełną rękojmię.Pozdrawiam.

Jeżeli efekt estetyczny nie spełnia Pani oczekiwań lekarz powinien to uwzględnić i nie zdejmować aparatu. Proszę porozmawiać na temat dalszego leczenia.