Krzywica u dziecka a sport

Dzień dobry Proszę o poradę , dziecko w wieku 10 lat z oznakami krzywicy tj, krzywy kręgosłup i zapadająca się klatka piersiowa. We wczesnym dzieciństwie nic się nie działo. Dopiero jak córka zaczęła wyrastać , zaczęło się "wykrzywiać"..tylko dlaczego? Czy sport (głównie lekkoatletyka) mógł się do tego przyczynić? Czy wada będzie się pogłębiać i czy móżna tego zapobiec? Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani dziecko powinno zostać niezwłocznie skonsultowane ze specjalistą ortopedii dziecięcej. Opisane objawy mogą być bowiem wynikiem wielu patologii metabolicznych jak i chorób tkanki kostnej. Proszę nie bagatelizować problemu! Określenie konkretnej przyczyny pozwoli ocenić czy możliwe będzie dalsze leczenie oraz ew. zapobieganie.