Kształtowanie się orientacji seksualnej

Mam prawie 20 lat i kilka dni temu przyśnił mi sie sen o gejach i od tamtego czasu czuje się jakoś dziwnie. Dalej bardziej podniecają mnie kobiety tak jak od zawsze A na myśl o uprawianiu seksu z chłopakiem czuje obrzydzenie.Ale mam też dziwne odczucia że po tym śnie nie jestem tak jak by do końca pewny swojej orientacji. Mam pytanie w związku z tym Do kiedy mniej więcej kształtuje się orientacja ? I czy moja wątpliwość może wynikać z tego że nigdy nie miałem powodzenia u kobiet ponieważ kuleje

Dzień dobry!

Uważa się, że najczęściej orientacja seksualna jest wrodzona i zdeterminowana już w życiu płodowym dziecka. Chłopcy homoseksualni najczęściej zaczynają odczuwać potrzeby i pragnienia homoseksualne ok. 13 roku życia, a zaczynają realizować je w kontaktach intymnych (statystycznie) ok. 15-16 roku życia. Jest jednak również możliwe odkrywanie swoich różnorodnych potrzeb seksualnych przez całe życie, wraz z mijającym czasem, rosnącym doświadczeniem, rozbudzaniem ciekawości. Tożsamość i wybory seksualne w jakimś stopniu kształtują się przez całe życie. To, że miewa Pan sny homoseksualne NIE świadczy o tym, że jest Pan osobą homoseksualną. Jeśli dotąd Pana pragnienia, potrzeby, myśli, uczucia, fantazje seksualne dotyczyły głównie kobiet, prawdopodobnie jest Pan osobą heteroseksualną. Może Pan również (jak wielu ludzi) być osobą heteroseksualną z częściową komponentą homoseksualności. Może zdarzyć się tak, że brak pewności siebie w kontaktach z płcią przeciwną (np. spowodowana niepełnosprawnością) może budzić podobne wątpliwości, nie doprowadzi jednak do zmiany orientacji.

Pozdrawiam!