Kto jest bezpłodny ja czy mąż?

Witam, mam 21 lat, mąż ma 25 lat od dwóch miesięcy staramy się o dzidziusia kochamy cię codziennie ponieważ mam nieregularne miesiączki i nadal nie widać efektów czy moje nieregularne miesiączki mogą być tego powodem czy powinniśmy przebadać się na bezpłodność?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dwa miesiące to bardzo krótki okres starań! Rzadko komu udaje się począć w tak krótkim czasie. Jeśli Pani miesiączki nie są bardzo nieregularne i rzadkie (czyli nie trwają służej niż 35 dni), to istnieje bardzo duża szansa, biorąc pod uwagę Państwa idealny dla prokreacji wiek, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy- do roku- zajdzie Pani w ciążę.

Proszę podejść do tego spontanicznie, kochać się wtedy, gdy mają Państwo największą na to ochotę. Wtedy mają Państwo największe szanse na szybki efekt w postaci upragnionego dziecka. Może Pani oczywiście obserwować też siebie pod kątem objawów płodności. W okresie płodnym śluz szyjkowy, wydostający się na bieliznę, jest obfitszy, przejrzysty i ciągnący, w przeciwieństwie do białawego, bardziej skąpego śluzu dni niepłodnych.

Tuż po owulacji wzrasta też nieco temperatura ciała (temperaturę należałoby mierzyć codziennie, dokładnie w tym samym miejscu- np. w ustach- o mniej więcej stałej porze, tuż po przebudzeniu). Diagnostykę niepłodności wdrażamy dopiero najwcześniej po roku regularnych a bezowocnych starań o ciążę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!