Kto może skierować na badanie w kierunku trombofilii?

Witam. Mam 56 lat. Jestem po ablacji cieśni obu przedsionków oraz izolacji żył płucnych z powodu napadowego migotania przedsionkow. Z powodu wystąpienia zdarzeń nocnych, objawiających się dezorientacją po przebudzeniu oraz powtarzających się zdarzeń w postaci zaburzenia widzenia w jednym oku (zaniewidzenie połowicze), kardiolog polecił mi wykonanie badanie hematologicznego w kierunku trombofilii. Ponieważ trudno dostać się do poradnii hematologicznej, proszę mi wskazać specjalistę, który może mi rownież zlecić takie badanie.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Proszę udać się do lekarza internisty i przekazać mu zalecenia lekarza kardiologa oraz pełną historię Pani choroby. Lekarz podejmie decyzję o dalszym postępowaniu i ewentualnie zaleci badania w kierunku trombofilii.