Kto może stosować Avodart?

Witam. Został mi przepisany przez endokrynologa avodart na nieustępujący trądzik. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że jestem kobietą a ulotka wyraźnie mówi, że jest to lek wyłącznie dla mężczyzn. Czy jednak doktor ma rację? Nie mogę znaleźć w internecie odpowiedzi dot. stosowania tego leku przez kobiety. Antykoncepcja nie wyleczyła mojego trądziku, stąd dołożone sterydy. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Albo Pani ufa swojemu lekarzowi i z nim przedyskutuje swoje wątpliwości, albo proszę zmienić lekarza - a nie liczyć na to, że ktoś z nas, bez zbadania Pani, podważy zdanie innego lekarza, który to Panią badał, zebrał wywiad i zalecił najlepsze wg niego postępowanie terapeutyczne.