Kto zajmuje się czerwonymi plamami na penisie?

Witam.Mam 26 lat byłem ostatnio podbić badania wstępne do pracy..Wystapil problem z penisem mianowicie miałem lekko zaczerwienione plamki wiec zapytałem gdzie się z tym skierować lecz pani doktor kazała jej pokazać jak to wygląda. .i tu się zastanawiam czy od takich spraw nie są inni specjaliści np urolodzy czy dermatolog.?Proszę o odpowiedź. Dziękuję pozdrawiam ☺

Lek. Wojciech Zygmunt

Tak, zajmują się tym urolodzy oraz specjaliści dermatologii i wenerologii, jednak każdy lekarz ma podstawowe wykształcenie medyczne nabyte w trakcie studiów medycznych i jest w stanie określić, czy zmiana wygląda niepokojąco, wykluczyć/potwierdzić najczęstsze przyczyny (np. zakażenie grzybicze) i przepisać odpowiedni lek. Jeżeli taka terapia nie przynosi skutku lub zmiana wygląda na podejrzaną (np. o proces nowotworowy lub przednowotworowy, przewlekłą chorobę weneryczną) wówczas należy się skierowanie do specjalisty w tej dziedzinie. Ponadto każdy lekarz musi przed wypisaniem skierowania zweryfikować to co mówi pacjent, by nie wysyłać do specjalisty pacjentów bezpodstawnie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.