Kto zajmuje się diagnozą zespołu Aspergera?

Witam. Chciałabym się spytać kto powinien zdiagnozować Zespoł Aspergera: psychiatra czy psychoterapeuta. Do kogo się mam udać? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Najlepiej do zgłosić się z taką sprawą do psychiatry. Niezależnie, czy osoba, której ma dotyczyć diagnoza, jest dorosła czy też jest dzieckiem myślę że warto poszukać psychiatry, który ma doświadczenie w psychiatrii dzieci i młodzieży - z moich doświadczeń wynika, że w przypadku rozpoznawania zespołu Aspergera u dorosłych takie osoby stawiają trafniejsze diagnozy.

Pozdrawiam!