Która dieta będzie dla mnie lepsza?

Witam, mam na imię Anna i mam 16 lat. Mam 176 cm wzrostu i ważę 65,9 kg. Chciałabym schudnąć do 60 kg. I tu pojawia się problem, ponieważ waham się pomiędzy dietą 1000kcal a 1200kcal. Niektórzy mówią, że 1000kcal to głodówka, inni, że wręcz przeciwnie. Oczywiście zależy mi na szybkim schudnięciu, ale nie kosztem zdrowia. Więc która dieta jest dla mnie lepsza? Ile powinnam ćwiczyć podczas jej stosowania?

Aniu,

Twoja masa ciała jest aktualnie prawidłowa i odpowiednia dla Twojego wzrostu. Twoje BMI wynosi 21 i znajduje się około 50 centyla na siatkach centylowych, co oznacza, że połowa dziewcząt w Twoim wieku ma podobne BMI. Nie powinnaś się zatem odchudzać. Nie jest dla Ciebie odpowiednia dieta 1000kcal ani 1200kcal. Musisz sobie zdawać sprawę, że spożycie 1000 kilokalorii w ciagu dnia nie pokrywa nawet Twojej podstawowej przemiany materii, czyli potrzeb organizmu związanych z podstawowymi czynnościami życiowymi, jak oddychanie, krążenie, czy praca narządów wewnętrzych. Dodatkowo musisz jeszcze spożyć kalorie, które pokryją m.in. Twoją aktywność fizyczną i intensywny rozwój - w sumie ponad 2000kcal dziennie.

Postaw raczej na zdrowe odżywianie - jedz zgodnie z piramidą żywienia (http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...) unikając słodyczny, fast foodów, słonych przekąsek, słodkich napojów, tłustych serów, czy mięsa. Zwiększ swoją aktywność fizyczną - możesz ćwiczyć codziennie, a przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Pozdrawiam