Która dieta dla mnie?

Hej:) Doradzicie mi jakąś dietę? Moim zdaniem jestem strasznie gruba. Chodzi mi szczególnie o ręce, brzuch i uda. Mam 13 lat, około 153cm, 44kg. Dla mnie to za dużo. Ja bym chciała schudnąć te 4kg, ale tak szybko! Pomożesz? :)
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania i aktywnego wzrostu, dlatego ograniczanie kalorii może spowodować zaburzenia wzrostu i rozwoju, a także niedobory żywieniowe. Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć nadwagi pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej i prawidłowym odżywianiu. Więcej informacji znajdziesz w serwisach abccwiczenia, abcdieta oraz abcodchudzanie

Pozdrawiam.