Która z herbat bardziej wspomaga odchudzanie zielona czy czerwona?

Witam! Mam pytanie,która z herbat bardziej wspomaga odchudzanie czerwona Pu-Erh czy zielona herbata? Czy picie tych herbat pomaga nawet przy normalnej diecie? Moim ogromnym problemem jest nocny napad głodu mimo tego że jem 5 razy dziennie mniejsze porcje.Prosze o radę.Dodam,że mam 14 lat wiem dobrze że odchudzanie w moim wieku jest niewskazane,ale takie nocne jedzenie ma największy wpływ na tycie? Ile szklanek zielonej herbaty moge wypić w moim wieku?

Witam ciepło,

Generalnie mówi się, że herbata czerwona wspomaga odchudzanie.
Zielona bardziej oczyszcza.
Spotkałam się też ze stwierdzeniem, iż herbata zielona reguluje poziom glukozy we krwi (normalizuje), przez co nie towarzyszą nam napady głodu.
Przy herbacie czerwonej, spożywanej w nadmiernych ilościach, mogą pojawić się nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego.
Myślę, że powinnaś stosować się do zaleceń producenta.
Nocne jedzenie ma bardzo duży wpływ na tycie.
Organizm nie ma możliwości spalenia dostarczonej mu energii w postaci pokarmu, przez co zaczyna ją magazynować, jako tkankę tłuszczową.
Powinnaś zwiększyć ilość warzyw w diecie. Zawarty w nich błonnik zapewnia sytość.
Podstawę żywienia powinny stanowić pełnoziarniste produkty zbożowe:
-grube kasze,
-ciemne pieczywo,
-chleb typu graham,
-brązowy ryż.
Pieczywo razowe nie powinno jednak zawierać dodatku karmelu, czy miodu. Pieczywo jasne, makarony, pozostałe kasze i ziemniaki najlepiej jest ograniczyć.
Takie drobne zamiany powinny zniwelować napady głodu.
Podobnie dobrze, jeśli z diety wykluczysz produkty zawierające cukry łatwo przyswajalne: cukier, miód, dżemy, ciasta, ciastka, czekolady i inne łakocie. W diecie odchudzającej nie ma miejsca także na fast-foody.

Pozdrawiam