Które mleko modyfikowane wybrać?

Mój 10-miesięczny synek od 4 miesięcy dostaje mleko modyfikowane, od tego czasu ma na całych rączkach - czasem też na nóżkach i pleckach - coś co wyglądem przypomina liszaj - oczywiście konsultowałam to z lekarzem i wg niej alergia, więc się zaczęło sprawdzanie, odstawianie żółtka itp., odstawiłam jabłka i po tygodniu skóra gładka i miękka. Niestety po tygodniu alergia znów wróciła. Może przyczyną jest mleko? Wcześniej używałam Gerbera, od czwartku stopniowo wprowadzam Bebiko, na razie plamki minimalnie zbladły, co jeśli okaże się, że gdy syn będzie pił już samo Bebiko, plamy nie zejdą? Dodam, że mleko to ostatnia - i jedyna rzecz, której nie zmieniłam od momentu pojawienia się plam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na alergiczne podłoże. Uczulenie mogą powodować produkty spożywcze, ale również używane kosmetyki, proszki do prania. Na razie konieczna jest obserwacja dziecka po zmianie preparatu mleka. Jeżeli nie będzie poprawy konieczna będzie i kolejna modyfikacja żywienia. Jednak zdecydować o tym może jedynie lekarz, który ma możliwość dziecko zbadać, dokładnie zebrać z rodzicami wywiad, ocenić postępy rozwoju, przyrost masy ciała. Z tego powodu wskazana jest ponowna wizyta u prowadzącego pediatry. Wskazana jest również wizyta u alergologa dziecięcego - konieczne jest skierowanie.

Pozdrawiam