Które owoce i warzywa trzeba jeść codziennie?

Witam, ktore owoce i warzywa trzeba jesc codziennie lub czesto aby zachowac zdrowie,nie brakowalo witam i miec ladna cere?

Witam, w celu zachowania pełnowartościowej diety należy spożywać różnorodne owoce i warzywa, najlepiej w kilu posiłkach dziennie. Polecana jest przewaga warzyw nad owocami. Należy wybierać dobrej jakości produkty, które pochodzą ze sprawdzonych miejsc.

Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

różnych warzyw powinno się zjeść min. 500g/dzień. A owoców ok. 200-300g (mniej ponieważ oprócz witamin i składników mineralnych maja spora zawartość cukru). Stawiamy na warzywa i owoce sezonowe, bo wtedy są najbardziej wartościowe.

Nalezy spożywac różne warzywa i owoce - urozmaicenie jest najbardziej wskazane. Należy skupić się na produktach sezonowych - teraz jedzmy pomidory, ogórki, cukinie, paprykę, kalrepę, marchew a z owoców maliny, borówki, jagody, sliwki itp. Im dieta będzie bardziej urozmaicona tym lepiej.