Które preparaty wapnia się dobrze wchłaniają?

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź .Jestem po operacji tarczycy . Po wycięciu zaczął spadać mi wapn . Biorę Calperos 3000 i Wit. D3 2000jm Wapn jest poniżej normy .wcześniej brałam 2000 i wynik miałam parę miesięcy temu lepszy niż teraz . Czy mogę mieć coś uszkodzone ze się nie wchłania czy z czasem będę zwiększać wapn bo organizm się przyzwyczai .Czy są jakieś preparaty wapnia co się lepiej wchlaniaja . Pytałam mojego lekarza to powiedział żebym tu nie przesadzala . Proszę o poradę .

Bierze Pani 3 kapsułki calperosu 1000? Jest to przebadany preparat wapnia, o statusie leku, więc powinien być skuteczny. Co do witaminy d3, warto stosować ja w postaci leku w tabletkach lub kroplach z przepisu lekarza, taka będzie dobrej jakości.