Które produkty posiadają siarczan niklu?

Witam,mam problemy ze skórą głowy,wykonano mi testy i wyszło że mam uczulenie na siarczan niklu,chciała bym dowiedzieć sie które pokarmy moge spożywać a które nie,i Czy moge ziemniaki?

W Polsce wyprysk niklowy najczęściej powodują następujące przedmioty: klipsy i kolczyki, łańcuszki, naszyjniki, bransoletki zegarków, guziki dżinsów, naparstki, sprzączki pasów, a niekiedy także nożyce, sztućce, klamki i wiele innych wyrobów metalowych. Znajduje się on również w wodzie wodociągowej, w wodach gruntowych w pobliżu niektórych zakładów przemysłowych (wówczas w pozornie normalnych warzywach stężenie niklu bywa ogromnie wzmożone), w gotowanych w metalowych garnkach zupach jarzynowych (mają one niskie pH, co ułatwia wyługowywanie niklu z metalu; szczególnie szkodliwa bywa zupa szczawiowa) oraz w tych gatunkach margaryny, przy których sporządzaniu jako katalizatora używa się mrówczanu niklu.