Które soczewki powinnam wybrać?

Dzień dobry! Niedługo wybieram się nad morze, a noszę soczewki. Wiem, że nie zaleca się kąpieli w morzu w soczewkach miesięcznych, dlatego chcę kupić jednodniowe. Moc wynosi -1.5 w jednym i drugim oku, BC 8,6, natomiast DIA 14,2 (dopasowane przez okulistę). Jednak nigdzie w sklepach nie mogę znaleźć soczewek jednodniowych z parametrem DIA 14,2. Znalazłam jedynie 13,8 oraz pasujące DIA 14,2, ale za to z BC 8,7. Stąd moje pytanie: które soczewki powinnam zamówić? Takie samo BC i mniejsze DIA czy odwrotnie? Mam nadzieję, że udało mi się wytłumaczyć w miarę dobrze. Liczę na pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Taka mała różnica BC nie będzie odczuwalna, dlatego można kupić DIA 14,2 z BC 8,7. Dostępne są również nowe uniwersalne soczewki bez promienia krzywizny.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o jednodniowych soczewkach.

Serdecznie pozdrawiam!