Które suplementy diety pomogają zajść w ciążę?

Czy preparat Prenatal ProBaby zwiększa szansę na zajście w ciążę? Czy Olej z wiesiołka też może to ułatwić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Suplementacja witamin i minerałów może ułatwić zajście w ciążę, o ile do tej pory nie zaspokajała Pani potrzeb organizmu dietą. Istnieje wiele powodów, dla których pary mają problem z zajściem w ciążę i w większości przypadków niestety zestaw dodatkowych witamin i minerałów nie jest wystarczającą odpowiedzią. Olej z wiesiołka ma za zadanie poprawić jakość i ilość śluzu szyjkowego, może więc być w staraniach przydatny.
Jeżeli jednak ma Pani problemy z zajściem w ciążę (bezowocne próby trwające 12 lub więcej miesięcy), radzę poszukać pomocy u ginekologa, który się specjalizuje w leczeniu niepłodności. Przyczyna może być stosunkowa łatwa do wyleczenia, jeżeli tylko uda się ją zdiagnozować.

Pozdrawiam serdecznie!