Które tabletki nie zatrzymują wody w organizmie?

Witam chciała bym zmienic tabletki na takie ktore nie zatrzymuja wody w organizmie do tej pory biorę microgynon 21 i bardzo puchna mi nogi chodzi mi tez zeby nie byly drogie dziekuje

witam,
obawiam się że nie dobierze Pani w ten sposób tabletek.
Hormony moga tak działać iż zatrzymują wiecej wody w organizmie.
Jeżeli taka dolegliwość jest zwiazana tylko z tabletkami, proponowalabym je odstawić i wybrac inna metode antykoncepcji. np plastry/wkładka