Którego enzymu nie produkuje moja wątroba?

W dziecinstwie mialam robione badania i wyszlo ze prawdopodobnie moja watroba nie produkuje ktoregos z enzymu. Niestety nie zrobiono zadnych innych badan pod tym wzgledem. Niedawno ginekolog zwrocil uwage na to ze brakuje mi bialka wiazacego zelazo i dlatego moge miec anemie. Chcialam sie zapytac czy te dwie sprawy moga sie wiazac ze soba? I jakie badania powinnam zrobic pod tym wzgledem? Problem anemi zaczal sie z wycieciem wyrostka to ok 7 lat. Czy moze to jakos sie wiazac?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. być może konieczna bedzie konsultacja hematologiczna.