Który dzień jest najlepszy, by począć dziecko?

Ostatnią miesiączkę miałam 23 grudnia. Moje cykle trwają średnio 25-28 dni (ostatni 25 dni).
Który dzień (chodzi o przybliżoną datę) jest najlepszy, by począć dziecko?

Witam serdecznie,
w przypadku cykli 25-28-dniowych dni płodne przypadają pomiędzy 5 a 17 dniem cyklu. Owulacja zawsze pojawia się 14 dni przed miesiączką. Można to stwierdzić dopiero po fakcie, czyli po pojawieniu się miesiączki. W Pani przypadku owulacja powinna się pojawić pomiędzy 11 a 14 dniem cyklu.
O dziecko najlepiej starać się 1-2 dni przed owulacją. Plemniki w drogach rodnych żyją około 72 godz. i będą czekały na komórkę jajową, która żyje około 12-24 godz.
Pozdrawiam