Który lek jest bezpieczniejszy dla wątroby?

Dzień dobry. Mam stwierdzoną pierwotną marskość wątroby. Jestem po wizycie u ortopedy w związku z kontuzją kolana po przeciążeniu (płyn w kolanie). Lekarz zapisał mi NIMESIL, w razie gdyby nie pomógł, mam zastosować MOVALIS. Lekarzowi zapomniałam wspomnieć o zaburzeniu pracy wątroby. Po przeczytaniu ulotki nt. Nimesilu, obawiam się o stan wątroby. Który lek jest bezpieczniejszy dla wątroby?

Lek. Tomasz Budlewski

A kiedy była ostatnio kontrola czynności wątroby? Proponuje udac się do lekarza zlecającego leki lub do lekarza rodzinnego być może warto byłoby zastosować leki miejscowo