Kula ortopedyczna na odciążenie nogi przy dyskopatii kręgosłupa i zmianach zwyrodnieniowych

Witam, stwierdzono u mnie dyskopatię kręgosłupa oraz jego zmiany zwyrodnieniowe. Od dłuższego czasu borykam się z bólem promieniującym do nogi, który w znacznym stopniu uniemożliwia mi chodzenie mimo przyjmowania leków. Czy w takiej sytuacji warto kupić kule (jedną lub dwie) ortopedyczne żeby odciążyć nogę i umożliwić sobie chodzenie w momentach napadu bólu (które występują bardzo często)? Czy nie ma to sensu? Proszę o pomoc.

Szanowny Panie, opisane pzrez Pana objawy kliniczne wymagają konsultacji z neurologiem lub neruchirurgiem w celu ustalenia dalszego sposobu Pana leczenia ( zachowawcze lub operacyjne). Odciążenia kończyny w momentach nasilenia bólu jest dobrym pomysłem ale sugerowałbym podparcie symetryczne - w takich sytuacjach "lepsze" dla kręgosłupa czyli dwie kule łokciowe. Pozdrawiam i sugeruję jak najszybsze podjęcie leczenia przyczynowego.

witam mysle,ze ten pomysł nie jest najlepszy , lepiej zainwestować w celowane leczenie z zastosowaniem terapii manualnej, tak aby pozbyć sie bólu w pani wieku