Kulki w kale i częste oddawanie stolca

Witam zauwazylam w kale kulki jest ich sporo. Ostatnio bardzo czesto sie zalatwiam. Kulki wygladaja jak pestka jablka i sa twarde. Czy to cos groznego? Nie jadlam ostatnio zadnych ziaren typu slonecznik czy kukurydza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Konieczne jest aby wykonać badanie kału. Prawdopodobnie jest to związane z pasożytami, choć nie można wykluczyć także obecności niestrawionych resztek pokarmowych.