Kulturystyka po złamaniu obojczyka

Witam.Mam pytanie w sprawie łamania obojczyka ponieważ od urodzenia mam tę kość tak jakby zle zrośniętą i czy warto to robić zależy mi na tym ponieważ zajmuje się kulturystyką a przez ten obojczyk cała estetyka mojej sylwetki podupada i czy długo wraca się po takim złamaniu do zdrowia z góry dzięki za odpowiedz.

Szanowny Panie,
Złamanie zdrowego obojczyka czyli osteotomie wykonuje sie jedynie w sytuacji znacznego zaburzenia kształtu, negatywnie wpływającego na funkcjonowanie pacjenta. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu