Kuracja Aknenorminem a stan skóry

Witam, mam 20 lat , 2 lata temu skończyłam terapie aknenorminem, w tej chwili mam dosć ładną cerę, jednak miałam problem ze skórkami (i od czasu du czasu pojawiało sie parę pryszczy) .Czytałam o zbawiennych skutkach olejku organicznego z pachnotki, kupiłam go , jednak po uzyciu go na noc, rano pojawiły mi się nowe wypryski na brodzie i policzkach - dodatkowo czerwone wokół stanu zapalnego. Czy to objaw alergii na ten olejek?

Może być to objaw alergii na taki olejek. Skóra po kuracji izotretynoiną jest wrażliwa i łatwiej może reagować na różne substancje. Proszę tego olejku nie używać tym bardziej, że ta kuracja zapewne była spowodowana też kłopotami z wrażliwą skórą..