Kuracja antybiotykowa przy gastropatii antralnej

Witam. Po gastroskopii moja diagnoza jest następująca gastropatia antralna test ureazowy po 15 minutach dodatni. Przyjmuję przepisane leki duomox, metronidazol, controloc 40 i osłonowo triflora. Kończę kurację czuję się lepiej jednak dalej odczuwam böl przy dotknięciu żołãdka . Czy po zakoñczeniu kuracji antybiotykowej w jakiś sposöb powinienem konty noować leczenie oraz po jakim czasie powinienem sprawdzić i w jaki sposöb na ile kuracja była skuteczna. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Weryfikacja czy leczenie eradykacji H.Pylori było skuteczne należy wykonać po 6 tygodniach od zakończonej kuracji antybiotykowej.
Weryfikacji dokonuje się poprzez wykonanie nieinwazyjnego testu oddechowego.
Po zakończonej kuracji nie należy zażywać dodatkowych dawek antybiotyków, a jedynie inhibitory pompy protonowej (Controloc) w dotychczasowej dawce.