Kuracja cytrynowa a stan uzębienia

Witam!Stosuję kurację cytrynową, która trwa 12 dni i dochodzi się do litra soku z cytryny, wypijanego dziennie. Jednak po drugim dniu mam już cierpkie zęby, mimo, iż pije sok prze słomkę. Zastanawiam się czy, aby ochronić zęby mogę zastosować nasadki ochronne, które są stosowane w burksiźmie? Czy one są szczelne? Co jeszcze mogę zrobić, aby uchronić zęby? Czy taka kuracja nie zniszczy mi szkliwa zebów??? Proszę o odpowiedź stomatologa. Dziękuję.

Witam serdecznie,
Ze względu na znaczną zawartość kwasów, taka kuracja nie jest korzystna dla kondycji naszych zębów. Nakładki nie są tutaj dobrym rozwiązaniem, ponieważ zbiera się w nich kwaśny sok z cytryny.
Aby zminimalizować działanie kwasów na zęby, po każdym spożyciu cytryn należy dokładnie przepłukać usta wodą, można dodatkowo rozcieńczać sok z cytryn wodą. Nie należy szczotkować zębów zaraz po wypiciu soku, aby nie ścierać szkliwa!

Generalnie cytryna zakwasza pH w jamie ustnej, co negatywnie odbija się na stanie zębów, są bardziej podatne na uszkodzenia szkliwa i rozwój próchnicy. Nie wiem jaki jest cel kuracji, ale na zęby należy uważać, bo przy takiej ilości kwaśnego napoju, ryzykujemy. Dla bezpieczeństwa 15 minut po wypiciu porcji soku, proszę wyszczotkować zęby lub przepłukać je czystą wodą. Nakładki są szczelne, ale nie aż tak, aby nie dotarł tam sok. Dla wyrównania pH w ustach warto żuć bezcukrową gumę do żucia, najlepiej z xylitolem, czyli naturalnym cukrem brzozowym.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry