Kuracja lekiem Hexatiab (kapsułki dopochwowe) - kiedy rozpocząć stosowanie, współżycie podczas kuracji, skutki uboczne

Witam, dziś doktor ginekolog przepisał mi HEXATIAB - kapsułki dopochwowe. Od niedawna borykam się z infekcją intymną i hexatiab ma pomóc ją wyleczyć. Nie dopytałam jednak ginekologa o kilka ważnych kwestii, dlatego tutaj proszę o pomoc:
1) czy kuracja może się pokrywać z pierwszymi dniami miesiączkowania? Czy lepiej rozpocząć ją po zakończeniu krwawienia?
2) czy należy powstrzymać się od współżycia podczas stosowania tabletek dopochwowych Hexatiab?
3) jak długo nie powinno się uprawiać seksu po ukończonej kuracji Hexatiabem?
4) czy po zakończonej kuracji powinnam wykonać jakieś badania, czy jesli objawy infekcji ustąpią, to można uznać, że jestem już zdrowa?
5) czy powinnam się spodziewać jakiś skutków ubocznych tabletek Hexatiab podczas ich stosowania lub już po zakończonej kuracji?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Aleksander Ropielewski

Kurację należy rozpocząć po zakończonej miesiączce. Nie ma konieczności powstrzymywania się od seksu jednak przyczyni się to do zmniejszenia skutecznosći kuracji i może być nieprzyjemne z racji na stan podrażnienia śluzówki pochwy.