Kuracja lekiem Izotek a planowanie ciąży

Witam.2 lata temu zaczelam kuracje lekiem izotek 20 mg bralam przez 3 mies 2 kapsulki dziennie pozniej po 1 kapsułce i teraz doraznie po 1 tygodniowo.moja dermatolog wyjechala za granice.tabletki mam brac do konca lipca tego roku.w pazdzierniku chcialabym sie starac o dziecko.czy w 2 mies po odstawieniu tabletek moj organizm oczysci sie ze skladnikow tych tabletek i nie bedzie uszkadzal sie płód ? Czy lepiej odczekac dluzszy okres czasu zanim zaczne starac sie o dziecko ? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, o dziecko można starać się minimum miesiąc po zakończeniu terapii Izotekiem, zgodnie z danymi pochodzącymi z badań klinicznych jest to wystarczający okres.
Planując ciążę warto rozpocząć też suplementację kwasu foliowego.