Kuracja na przeziębienie pęcherza a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Wczoraj złapałam przeziębienie pęcherza moczowego i kuruję się następująco: piję dużo wody z cytryną, biorę rutinoscorbin, żurawinę, ciepłe okłady. Jutro kupię jeszcze jakieś tabletki na to. Przy tym wszystkim stosuję tabletki antykoncepcyjne. Czy moja antykoncepcja jest obniżona przez w/w leczenie? ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Działanie antykoncepcji nie powinno zostać zaburzone. Niemniej jednak warto udać się do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie leczenie.