Kurczliwość globalna lewej komory w normie

witam mam 28 lat robilem sobie echo serca i wyszło.Poszerzenie lewego przedsionka poza tym wielosc jam oraz grubosc scian serca oraz kurczliwosc globalna lewej komory w normie.Kurczliwosc odcinkowa lewej komory w normie.Prawidlowa jej funkcja rozkurczowa.IM-waski jet-vide print.Aorta wtepujaca nieposzerzona.Tachykardia w czasie badania.Prosze o wyjasnienie o tachykardi i poszerzenia lewego przedsionkao o co w tym chodzi i co mozna robic zeby to wyleczyc lub zeby sie nie rozwijalo bardziej dzieku

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu interpretacji wyniku badania ECHO serca konieczne jest posiadanie informacji o pacjencie, dotychczas wykonanych badaniach itp. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.