Kurzajka na palcu stopy a ból stawów

WITAM, MAM PYTANIE ODNOŚNIE KURZAJKI CZY BRODAWKI, KTÓRA ZROBIŁA MI SIĘ NA DUŻYM PALCU NA STOPIE W MIEJSCU GDZIE NIE MA UCISKU ,PODEJRZEWAM ŻE JEST TO POWIKŁANIE PO KLESZCZU. ZROBIŁAM BADANIA REUMATOLOGICZNE, PONIEWAŻ W CIĄGU DWÓCH TYGODNI ROZBOLAŁY MNIE PRAWIE WSZYSTKIE STAWY, I SĄ W NORMIE.ZMIANA NA POCZĄTKU WYGLĄDAŁA JAKBY WBIŁ SIĘ KOLEC, PODESZŁA WODĄ. TERAZ WYGLĄD JAK KURZAJKA I BOLI. CZY MOGĘ JĄ USUNĄĆ CHIRURGICZNIE? KOLEJNYCH BADAŃ JESZCZE NIE ROBIŁAM.DZIĘKUJĘ PS. JAK MAM POBRAĆ NIK ?

- Tak, oczywiście można tylko trzeba mieć skierowanie do chirurga od lekarza rodzinnego lub dermatologa. Chirurg ambulatoryjnie usunie zmianę i zapewne wyśle ją do badania histopatologicznego. Wynik badania histopatologicznego ewidentnie da odpowiedź czym jest ta zmiana skórna.
JAK MAM POBRAĆ NIK ?
- Nie wiem o co Pani chodzi? Jaki NIK???