Kurzajki, zaczerwienienie i swędzenie w okolicach intymnych - czy to jakaś infekcja?

Witam. Ostatnio od kilku tygodni zauważyłam dwie kurzajki przy wejściu do pochwy. Poza tym odczuwam swędzenie pochwy i mam zaczerwienioną część przy wargach sromowych. Czy to jakaś infekcja? Dodam, że 11 miesięcy temu urodziłam dziecko. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości i zmiany mogą sugerować 2 problemy.
Pierwszy to być może infekcja grzybicza, która manifestuje się objawami subiektywnymi np. świądem i zaczerwienieniem sromu.
Drugi to możliwa infekcja wirusem HPV typu 6 lub 11, czyli kłykciny kończyste lub też brodawczakowatość sromu.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe np. posiew mykologiczny oraz badanie z kwasem octowym (lepsze uwidocznienie ewentualnych kłykcin kończystych). Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl