Kwalifikacja do szczepienia przed wyjazdem do Kenii

Za miesiąc wyjeżdżam do Kenii, a mam podwyższony wynik badania CRP (10 mg/l), OB 22. We wrześniu CRP 22mg/l, OB 36, leczone dwoma antybiotykami na Helicobakter Phylori, w trzy tygodnie po ostatnim antybiotyku CRP na poziomie 8 mg/l. Czy mogę się zaszczepić?

Witam! Podczas kwalifikacji do szczepienia warto znać przeciwwskazania bezwzględne do szczepienia, są nimi: nadwrażliwość na składniki szczepionki (np. antygeny jaja kurzego), nadwrażliwość na czynniki konserwujące (antybiotyki), nadwrażliwość na elementy drobnoustroju, nadmierna reakcja na poprzednią dawkę szczepionki, schorzenia przewlekłe (niedobory immunologiczne, osłabienie układu odpornościowego przez różne czynniki, choroby nowotworowe), przeciwwskazania do poszczególnych szczepionek. Przeciwwskazaniem względnym jest ostra choroba z gorączką (co najmniej 38,5 st. C) oraz okres inkubacji choroby zakaźnej. W Pani przypadku problemem jest jedynie niewiele podwyższone CRP i OB, co przy braku gorączki i innych cech ostrej choroby infekcyjnej nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, a więc możliwe jest przeprowadzenie szczepienia. Pozdrawiam serdecznie!