Kwalifikacja zębów do usunięcia

Witam, mam pytanie ostatnio mialem leczony ząb na NFZ leczenie nie przynioslo zbytniego skutku i zab boli raz mocniej raz słąbiej a raz wogole nie boli, czy mozna kwalifikować ten ząb do usuniecia?

Witam, na podstawie Pana opisu w ogóle nie można podjąć żadnej decyzji. Sam ból nie kwalifikuje od razu zęba do usunięcia. Nie podaje Pan szczegółów, np. jakie to było leczenie, czy próchnicy czy kanałowe, czy ząb bolał przed leczeniem, jeżeli tak to jak długo, czy nie bolał, czy reagował na ciepło, zimno czy nie. Tak więc sam Pan widzi, że nie można wypowiadać się na temat czy ząb Pana kwalifikuje się do usunięcia. Musi Pan zgłosić się do gabinetu i tam lekarz po obejrzeniu, na podstawie dokładnego wywiadu, ewentualnym zleceniu rtg. postawi diagnozę i odpowie Panu na to pytanie. Pozdrawiam

Witam,
Bez oceny klinicznej i dokumentacji zdjęciowej będzie trudno zakwalifikowac ząb do usunięcia. Sam ból zęba nie jest wskazaniem do jego usunięcia.Proszę pamiętać o skutkach braku zęba.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała

Witam!
Niestety,podał Pan zbyt mało informacji,by można jednoznacznie stwierdzić,czy ząb trzeba usunąć czy nie... Uważam,że powinien Pan jeszcze powalczyć! Można przecież założyć do zęba lek p/zapalny,ewentualnie przeleczyć go kanałowo! Proszę ponownie umówić się na wizytę i pamiętać,że usunięcie to zawsze ostateczność... Pozdrawiam!