Kwas migdałowy a depilator laserowy firmy Remington

Dzień dobry, zakupiłam depilator laserowy firmy Remington. Zastanawiam się czy mogę w międzyczasie stosować na ciało kwas migdałowy (czysty, bez żadnych dodatków - kwas migdałowy 40%, ponoć nie jest fotouczulający) - ponieważ gdzieniegdzie zaczynają mi wrastać włosy, mam też jedno małe przebarwienie na bikini? Czy mogę po każdym zabiegu po prostu na następny dzień nałożyć spokojnie ten kwas czy istnieje jakieś ryzyko poparzenia... ? Pozdrawiam

Witam serdecznie,
ogólnie rzecz biorąc nie powinno się łączyć światła laserowego lub IPL z kwasami. Ponadto nie wskazane jest stosowanie kwasów samodzielnie w domu. W przypadku problemu z wrastającymi włoskami proponuję stosowanie np. balsamów do ciała intensywnie nawilżających, a miejscowo krem z 30% mocznikiem (np. SVR Xerial 30 lub Cerko Cerkoderm 30 - tylko miejscowo w obrębie wrastających włosków)

Pozdrawiam,
ES

Zapewne w instrukcji obsługi wszystko jest napisane jak wykonać zabieg i czym posmarować skórę. Jeśli ma Pani wątpliwości może Pani się udać do gabinetu i wykonać taki zabieg profesjonalnym urządzeniem medycznym.

W domu warto skórę zabezpieczyć odpowiednim żelem , na drugi dzień nie ma przeciwwskazań aby zastosować peeling migdałowy.

Witam. Nie zaleca się łączenie depilacji laserowej z kuracją kwasami. Istnieje ryzyko poparzenia lub tzw. fotouczuleń. Warto dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi depilatora laserowego.
pozdrawiam serdecznie
MO