Kwas moczowy w surowicy a diagnostyka dny moczanowej

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy badanie kwasu mocz w surowicy wystarczy by zdiagnozować dnę moczanową czy w badaniach krwi i moczu w innych parametrach widoczna jest ta choroba ?

Dzień dobry,

Wystarczy, ale musi być odpowiedni poziom , aby postawić rozpoznanie dny moczanowej, a leczenie zależy poziomu kwasu moczowego i ew. objawów klinicznych, np. w postaci podagry. Leczenie podtrzymujące jest nieco inne niż leczenie "rzutu" choroby.Jak Pan wykona badanie proszę skontaktować się z dobrym internistą, lekarzem rodzinnym lub reumatologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz