Kwas moczowy w surowicy a spożycie piwa

czy kwas moczowy w surowicy /M45/ 8,1 mg/dl jest niebezpieczny dla organizmu.? I czy ma na to wpływ 4 piw dziennie ../wieczorem/? Był bym wdzięczny za odpowiedz na meila

Milena Lubowicz

Poziom podwyższony jest nieznacznie, ale na pewno picie takiej ilości alkoholu jest bardzo złym pomysłem i może spowodować jeszcze większy wzrost.
Pozdrawiam

Witam. Taki poziom kwasu moczowego może wywoływać objawy dny moczanowej, np. w postaci podagry, bólu stawu bliższego palucha. Spożywanie większej ilości alkoholu, a taką są 4 piwa dziennie, nie tylko podwyższa poziom kwasu moczowego ale przede wszystkim działa zgubnie na wątrobę i inne narządy